לא נמצאה רשומה

                                  

 

 

 

 

                                            K- 13

טיח אקוסטי

הציפוי האקוסטי הדקורטיבי המוביל

                 ציפוי  חד- שכבתי  בולע  רעש,     שנועד  לשפר 

                 את  האקוסטיקה    של   חלל    פנים     המבנה.

תאור כללי

ק-13 הוא ציפוי חד – שכבתי בולע רעש, שנועד לשפר את האקוסטיקה של חלל הפנים של המבנים.

ק-13 מאופיין בשיטת יישום מיוחדת של חומר היסוד. חומר זה מורכב מסבי תאית שעברו תהליך כימי מיוחד (סבי התאית אינם נמצאים ברשימות החומרים המזיקים והמסוכנים לבריאות). סיבי התאית חלולים וגמישים, ומטבעם הם סופגי אנרגיה, לוכדים אויר ויוצרים התנגדות טרמית. במפעל מוספגים סיבי התאית בחומר מליטה יבש ועוברים תהליך כימי מבוקר, המגדיל את התנגדותם לאש, לעובש ולטחב.

בתהליך הציפוי מותזים שני זרמים בלחץ ובנפרד- האחד של סיבים יבשים והאחר של דבקים נוזליים. שני הזרמים מתערבבים ומתאחדים כמטר אחד לפני השטח המותז.

החומר המותז מתייבש על המשטח תוך  3 עד  7  ימים, בהתאם לתנאי הטמפרטורה והלחות, והוא נשאר גמיש, מחוספס ודומה במראהו לשטיח. הודות למראה הדקורטיבי ולמגוון הצבעים האפשריים, מהווה ק-13 שכבת גימור המתאימה לכל מטרה.

View the embedded image gallery online at:
http://www.dovlar.co.il/acoustic-plaster#sigProIda636c34be5

שימושים

ק-13 נועד לציפוי פנימי של תקרות מבני חינוך, באולמות ספורט, במקלטים דו תכליתיים, בבתי כנסת, במרכזי קניות, ועוד. אפשר להתיזו על כל תשתית העשויה מבלוקים, מבטון או מרשת פלדה, והוא מתאים במיוחד כאשר אין צורך בהסתרת חלל טכני וכאשר נדרש שילוב של בידוד טרמי וספיגה אקוסטית.

מבחינה כלכלית, העובי האופטימלי של הציפוי הוא 25 מ"מ , אך לשם הגדלת מקדם – הבליעה ניתן ליישם את הציפוי גם בשכבות עבות יותר של עד 75 מ"מ עובי.

החומר אינו רחיץ ולכן מומלץ לצפות בו את התקרות בלבד. במקרה ששטח הבליעה האקוסטי אינו מספיק, אפשר לצפות גם את החלק העליון של הקירות, בגובה שאינו בהישג יד.

במקומות שבהם הלחות היחסית של החלל עולה על 75%, יש לאוורר את החלל.

השימוש במקלטים ב ק-13 מאושר ע"י מפקדת הג"א.

הנחיות ביצוע

לפני ביצוע ההתזה ב ק-13  יש להסיר מן המשטח המיועד להתזה כתמי חלודה, לכלוך, שמן או כל חומר אחר העלול למנוע הידבקות מלאה.

ההתזה מתבצעת באמצעות ציוד מיוחד, בשכבה אחת או שתיים, בהתאם לתנאי ההתייבשות. יש לבקר תכופות את עובי השכבה ע"י מדידה פיזית וע"י בקרה של כמות החומר שבה השתמשו. מדידת העובי מתבצעת בנקודות הגבוהות של הציפוי.

ההתזה עצמה תתבצע רק ע"י  הצוותים של חב' דובלר בע"מ , המשתמשים בציוד מיוחד הנועד לווסת בנפרד את זרם הדבק וזרם סיבי התאית, ואף להשיג את הצפיפות והיחס הרצויים בין שני המרכיבים. מיומנות המבצעים מתבטאת ביכולתם לשלוט במקביל, הן בלחץ והן באחידות הזרימה של שני החומרים.

הכנת האתר

רצוי להתיז את הציפוי האקוסטי בעת ביצוע עבודות הגימור האחרות ולפני צביעת פנים הבניין , כולל צביעת הנגרות והמסגרות. בכל מקרה, לפני התזת החומר יש להגן על הריצוף, על גופי התאורה ועל קירות החלונות.

אמצעי בטיחות

אמצעיי הבטיחות הנדרשים בזמן יישום החומר הם אמצעי הבטיחות הרגילים המקובלים באתרי הבנייה.

ציוד

הציוד הדרוש מסופק ע"י חב' דובלר בע"מ. הציוד כולל מכונה להרחפת סיבים ובה ברז מיוחד להזנת הסיבים, מפוחים, משאבת לחץ ואקדח התזה מיוחד. להפעלת מכונת ההתזה נדרש חיבור חשמל חד- פאזי, 220 וולט, 25 אמפר או 2*16  אמפר מנתיכים שונים.

תחזוקה

הציפוי האקוסטי   ק-13  אינו דורש עבודות תחזוקה. החומר אינו רחיץ, אך ניתן לחדש את חזותו ע"י צביעה בריסוס בצבע פלסטי, מדולל עד למקסימום. הצביעה מקטינה את מקדם הבליעה האקוסטי של  החומר  ב- 3%- 2 בערך.

פרוייקטים שבוצעו

ק-13 מיושם ע"י חב' דובלר משנת 1980. היקף הפרוייקטים שבוצעו עד כה מסתכם בשטח העולה על 1,000,000  מ"ר של תקרות. החומר יושם בהצלחה במבנים רבים ובמגוון של מקומות, והביא בהם להקטנת רמת ההדהוד ולשיפור מובנות הדיבור ואייכות הצליל.

ברשימה הארוכה של המקומות שבהם נעשה השימוש בק- 13 כלולים : אולם רוטשילד - משרד החינוך בירושלים , אולם הסינמטק ת"א, מפעלי N.D.C  בירושלים, גשר רכבת השלום, גשר כיכר אתרים ועוד עשרות רבות של בתי ספר, גני ילדים, מקלטים, חדרי מוסיקה, ספריות, אולמות ספורט, בתי כנסת ומבנים תת- קרקעיים של משרד הביטחון. ק-13 הפך לתקרה המקובלת ביותר כיום במקלטים דו תכליתיים.

ק-13 מיושם משנת 1950 ברחבי העולם על פני מיליוני מ"ר ונחשב למוצר המוביל מסוגו בעולם.

קשת הפרוייקטים רחבה מאוד וכוללת, בין השאר, שדות תעופה, איצטדיונים מקורים, כנסיות ועוד.

ק-13 FC ציפוי אקוסטי דקורטיבי ( SONASPRAY )

ק-13 Fב מיועד לציפוי תקרות, במקרים שבהם השיקול הדקורטיבי חשוב יותר מהשיקול האקוסטי וכאשר נדרש גימור בעל מרקם עדין.

שיטת הייצור והיישום של ק-13 Fב זהות לאלה של ק-13 רגיל, בהבדל אחד: אורך הסיבים של ק-13 Fב הוקטן באופן משמעותי, לצורך יישום זה פותח אקדח  התזה מיוחד המבטיח את איכות המרקם.

ק-13 Fב מיובא בגוון לבן, אך לפרוייקטים גדולים ניתן להזמין גם גוונים נוספים, על פי בחירה.

עובי הציפוי הוא 12.5 מ"מ  מקדם ספיגה רעש ממוצע הוא 0.65 ומקדם החזר האור הוא 70% .

* כיום ניתן ליישם את ה ק-13 על גבי לוחות המורכבים על התקרה כאשר המראה החזותי עדין יותר ומוחלק מעט.

שימושים  נוספים  לציפוי  ק-13  FC  בעובי קטן יותר (7-10 מ"מ)

א. ציפוי תקרות סדוקות.

ב. ציפוי תקרות טרמיות או תקרות בטון יצוק – לשיפור מראה הבטון.

ג. חידוש תקרות אקוסטיות ישנות, כגון : תקרות אסבסט מחוררות, צלוטקס וכו'.

ד. ציפוי תקרות גבס- לשיפור רמת ספיגת הרעש שלהן.

פרטי יצירת קשר

נייד: 04-6249213

אימייל: